Dünya Magazin Film

Brad Pitt’in merakla beklenen Formula 1 filminden ilk kare

Hollywood'un sevilen oyuncularından Brad Pitt'in Formula 1 filmimden ilk kare yayınlandı. Adı uzun bir süredir gizli tutulan filmin resmi

Brad Pitt’in merakla beklenen Formula 1 filminden ilk kare

NE ZAMAN VİZYONA GİRECE?

Ünlü oyuncu Brad Pitt, yeni Formula 1 filmiyle beyazperdeye dönüyor. Joseph Kosinski’nin yönetmen koltuğunda oturduğu filmin vizyon tarihi açıklandı. Apple Original Films imzalı yapım, 27 Haziran 2025’te vizyona girecek. 

FİLMİNDEN İLK KARE

Merakla beklenen filmden ilk poster yayınlandı. İşte Formula 1 pilotu rolünü üstlenen Pitt’in ilk karesi…

ADI AÇIKLANDI

2025 yılında vizyona girmesi planlanan filmi resmi adı ise “F1” olacak. Filmin yönetmen koltuğunda Joseph Kosinski oturuyor. Filmin yönetmeni Joseph Kosinski, Tron, Oblivion ve Top Gun: Maverick gibi filmlerle tanınıyor.

FİLMİN KADROSU

Pitt’e filmde Kerry Condon, Javier Bardem, Tobias Menzies, Sarah Niles, Kim Bodnia ve Samson Kayo gibi isimler eşlik edecek.

“F1” FİLMİNİN KONUSU

Pitt, filmde APXGP adlı Formula 1 takımının genç sürücüsünü (Damson Idris) yetiştirme görevini üstleniyor. Pitt, filmde 30 yıl aradan sonra piste dönen Sonny Hayes adındaki Formula 1 pilotunu canlandıracak.

GERÇEK PİSTLERDE ÇEKİLDİ

Filmin bütçesinin 130-140 milyon dolar civarında olduğu biliniyor. Film, Formula 1 işbirliğiyle çekildi ve çekimler F1 sezonu boyunca gerçek pistlerdeki yarışlarda yapıldı. BBC, Brad Pitt’in filmin prodüksiyonuna devam etmek üzere bu hafta Britanya Grand Prix’sine geri döndüğünü bildirdi.

Filmin yapımcıları arasında Formula 1’in 7 kez dünya şampiyonu Lewis Hamilton da bulunuyor. Hamilton “Brad Pittt yaşına göre çok iyi görünüyor. Formula 1 pistinde Brad Pitt ile birlikte olduğum için ne kadar heyecanlı olduğumu tarif edemem” dedi.

About Author

Sezai Atanur

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir