Film Genel Kültür Sanat Yaşam

‘Şabaniye’nin Nazlı’sı Çiğdem Tunç gençlik iksiri içmiş gibi: ‘Kim der ki 60 yaşında’

Kemal Sunal'ın sevilen filmlerinden 'Şabaniye' yeniden ekrana gelince oyuncuları da merak konusu oldu. Şabaniye'nin Nazlı'sı Çiğdem Tunç'un son hali

‘Şabaniye’nin Nazlı’sı Çiğdem Tunç gençlik iksiri içmiş gibi: ‘Kim der ki 60 yaşında’

1963 yılında İstanbul’da doğan Çiğdem Tunç, 1980 yılında başladığı oyunculuk kariyerine sayısız proje sığdırdı. Yönetmenliğini Kartal Tibet’in üstlendiği Şabaniye filmi de bunlardan biri. Şabaniye’de Nazlı karakterini canlandıran usta oyuncu Çiğdem Tunç, yıllar meydan okuyor.

Mehmet Ali Erbil ile çeşitli programlarda sunuculuk yapan Tunç; Çılgın Bediş, Neredesin Firuze ve Tatlı Hayat gibi birçok büyük projede kamera karşısına geçti.

Çiğdem Tunç’un ‘Şabaniye’ filmiyle ilgili geçtiğimiz yıl yaptığı paylaşım dikkat çekmişti. Kemal Sunal’ın sevilen filmlerinden ‘Şabaniye’ yeniden ekrana gelince oyuncuları da merak konusu oldu.

Çiğdem Tunç paylaşımına ‘ Nazlı… Şabaniye… 1984… Bir takipçim yazmış sağolsun “Şimdi bile çok güzelsiniz ” demiş. Çok teşekkür ederim de o “bile” lafına az biraz tepem attı. Biz inatla estetik ameliyat geçirmeyip doğal kaldıkça, siz bizi üç otuzunda filan zannediyorsunuz galiba. Bakın benim devrelerim Hülya, Metin-Ali-Feyyaz ve aynı yaşlarda diğer dostlarımızdır, sizlerin her branşta kamuoyundan tanıdığınız. Bugün geldiğimiz noktada hem dimdik, enerjik ve dipçik gibiyiz hem de çok tecrübe sahibi, ustalık evrelerimizdeyiz. Natürel kalmış insanlarız. Kıymetimizi bilin, sizlerden rica ederim.’ notunu eklemişti.

İşte Yeşilçam yıldızının son hali…

Çiğdem Tunç, fit haliyle övgüleri topladı.

Genç görünümüne dikkat çeken sosyal medya kullanıcıları pek çok yorum yaptı.

“Kim der ki 60 yaşında” yorumları dikkat çekti.

ÇİĞDEM TUNÇ KİMDİR

28 Haziran 1964 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Üsküdar Amerikan Kız Lisesi ve Marmara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Radyo-TV Bölümünü bitirdi.

15 yıl boyunca bale eğitimi alan Çiğdem Tunç, profesyonel sanat hayatına İDOB’de balerin olarak başladı. Pek çok Sinema filminde ve müzikallerde başrollerde, yardımcı ve konuk oyuncu olarak rol almıştır.

Birçok sinema, tiyatro, televizyon programı ve etkinliklerde oyuncu, sunucu ve seslendirmen olarak görev aldı. Televizyon kariyeri ise “Boğaziçinden”, “Bizden size”. “Teleskop” programlarında dans etmesi ile başladı.

Çiğdem Tunç, 1995 yılında fotoğrafçı Hulki Mengü ile evlendi. 25 Mayıs 2007 tarihinde boşandı.

Aranjörlüğünü Garo Mafyan’ın yaptığı “Biz İkimiz” isimli bir albümde Mehmet Ali Erbil ile birlikte çalışan Çiğdem Tunç aynı zamanda “Şiir, Şehir, İstanbul” projesinde şair Sunay Akın’ın şiirlerini okudu.

19 Aralık 2014 tarihinde vizyona giren “Vay Başıma Gelenler 2,5” adlı sinema filminde Yıldırım Memişoğlu, Bülent Çolak, Metin Zakoğlu, Fatma Toptaş, Dilek Serbest, Esra Sönmezer, Volkan Keskin ve Mustafa Şen ile birlikte rol aldı. Yeşilçam klasiği yapımın yönetmen koltuğunda Kartal Tibet oturuyor.

About Author

Dilşah Gümüş

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir