Hakkımızda

Doğaya, çevreye ve dağcılığa gönül vermiş kişiler olarak, şeffaf biçimde hareket etme arzusu ile biraraya geldik. Doğada birlikte faaliyetler gerçekleştirirken, ekip olarak uyumla hareket etmenin öneminin farkına vardık.

Doğa sporlarına ve dağcılığa olan tutkumuzu, birlikte sürdürmek istiyoruz. Tutkumuzu sürdürme yolculuğunda keyifle bizimle olmayı seçen sporcular, tüm gönül veren kişilerle kolektif olarak çevre bilincini geliştirmek ve doğa sporlarını yaygınlaşmayı hedefliyoruz.

Faaliyetlerimiz ve etkinliklerimiz ile kulübümüz sporcularının uluslararası standartlarda donanıma sahip olması en büyük amacımız. Amacımız gerçekleştirmek ve tutkumuzu sürdürmek için, 22 Mart 2022’de Alpin Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü olarak kurulduk ve marka tescilimizi 13 Nisan 2022 tarihinde ALPİNDAK Alpin Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü ismiyle yaptırdık. Değişen spor yasasıyla birlikte, Alpin Dağcılık ve Doğa Sporları Spor Kulübü olarak yeniden tescilimizi yaptırdık.

Kurucu Üyelerimiz Ahmet Bilici, Ergün Tiryakioğlu, Fatih Üşekcioğlu, Hande Yurtsever, Özlem Süleymanoğlu, Uluç Erenler ve Umut Kurtoğlu’dur. Her zaman ve her koşulda en büyük destekçimiz Toprak Erol’a teşekkür ederiz.

Kulübümüzün doğa aktiviteleri; Dağcılık, Kaya Tırmanışı, Trekking, Yapay Duvar Tırmanışı/Bouldering, Hiking, Kampçılık, Yamaç Paraşütü, Rafting, Dağ bisikleti, Kanyoning, Kayak disiplinleri, Yüzme, Mağaracılık ve Sualtı Sporlarını kapsamaktadır.

Doğa sporlarının genel ahlaki, insani prensip ve genel kabul görmüş kurallarına uyumla hareket eden, doğaya saygıyla faaliyet ve organizasyonlar gerçekleştirmeyi seçen, dostluk, kardeşlik, dürüstlük, şeffaflık ve yardımlaşma değerlerini taşıyan ve sahip çıkan her bireyi kulübümüzün üyesi olarak görmekten mutluluk duyuyoruz.

Vİzyonumuz

Şeffaf biçimde hareket ederek, ülkemizin; dağcılık başta olmak üzere, tüm doğa sporlarına ait branş çalışmalarını uluslararası seviyeye taşımaktır.

Mİsyonumuz

  • Uluslararası standartlara uyumlu, dağcılık başta olmak üzere tüm doğa sporlarını kapsayan biçimde ulusal ve uluslararası faaliyetler gerçekleştirmek;
  • Dağcılık ve tüm doğa sporlarını etik değerlere uygun biçimde geliştirmek, bu alanda tırmanışlar, geziler ve eğitimler düzenleyerek dağcılık ve doğa sporlarına ait değerleri yaygınlaştırmak;
  • Başta ülkemizin ve dünyamızın doğal güzelliklerine saygılı ve çevreye duyarlı sporcular yetiştirmektir.