Kültür Sanat

İstanbul Caz Festivali’nde 200’ü aşkın sanatçı, müzikseverlere ziyafet sunacak

Festivalde Gregory Porter, Chris Isaak, YolanDa Brown, Arlo Parks gibi isimler sahne alacak

İstanbul Caz Festivali’nde 200’ü aşkın sanatçı, müzikseverlere ziyafet sunacak

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen “31. İstanbul Caz Festivali”, 3-18 Temmuz’da müzikseverlerle buluşacak.

İKSV’den yapılan açıklamaya göre, festival, 3 Temmuz’da Avusturya Konsolosluğu Kültür Ofisi Bahçesi’nde, Avusturyalı grup Saint Privat konseriyle başlayacak. Açılışta, Nilüfer Verdi ve Nino Varon‘a “Yaşam Boyu Başarı Ödülü” verilecek.

Cazın yanı sıra rock, pop, blues, reggae, funk ve farklı türlere de yer veren ve çok çeşitli bir seçki ile herkese hitap eden festival, 40’a yakın konserde, usta isimlerden yeni seslere 200’ü aşkın yerli ve yabancı sanatçıyı ağırlayacak.

Festivalde izleyiciyle buluşacak isimler arasında Grammy ödüllü caz sanatçısı Gregory Porter, “Wicked Game”, “Blue Hotel” ve “Baby Did A Bad Bad Thing” adlı şarkılarıyla uzun yıllar müzik listelerinin vazgeçilmezlerinden Chris Isaak, zamansız ve yenilikçi müziğiyle bilinen saksafon sanatçısı Joshua Redman, Jamaika kökenli İngiliz caz duayeni YolanDa Brown, caz piyanisti Baptiste Trotignon, Türkiye’deki ilk konseriyle R&B, soul ve indie’nin genç ismi Arlo Parks ve Kornel Fekete-Kovacs yönetimindeki Macaristan’ın yenilikçi orkestralarından Modern Art Orchestra yer alıyor.

+1’li Gece Gezmesi ve Parklarda Caz

Festivalde +1’li Gece Gezmesi’nde Hollanda’dan Thomas Azier ve Baby’s Berserk’in yanı sıra Türkiye’den getirdiği ücretsiz “Parklarda Caz” konserleri ise şehrin dört bir köşesinde düzenlenecek.

Pera’da Bir Caz Akşamı’nda ise Salon İKSV, Minoa Pera ve Pera 77’de cazın doğaçlaması ve klasik müziğin gelenekselliğini tutkuyla bir araya getiren Kristjan Randalu Absence Trio, sürpriz bir konuğu ile piyanist Can Çankaya Trio ve Dilek Sert Erdoğan “A Tribute to Aretha Franklin” ile Beyoğlu’nda caz turuna çıkacak. ​​​​​​​

About Author

Özlem Neşeli

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir