Kültür Sanat

“Lost”un yıldızı Maggie Grace yıllar sonra açıkladı

Popüler dizi “Lost”ta canlandırdığı Shannon Rutherford karakteriyle tanınan Maggie Grace, yıllar sonra rolüyle ve diziyle ilgili konuştu.

“Lost”un yıldızı Maggie Grace yıllar sonra açıkladı

Dizideki nispeten kısa rolünü hatırlatan 40 yaşındaki aktris ve model, karakteri için daha fazla hikaye olmasını beklediğini itiraf etti.

Independent’a röportaj veren Grace, altı sezon süren dizinin ikinci sezonunun altıncı bölümünde öldürülmesinin “hala kariyerinin en kötü kalp kırıklığı” olduğunu açıkladı. 

Ünlü ismin canlandırdığı Shannon, diziye şımarık ve anlayışsız bir karakter olarak başladı, ancak sonunda Sayid (Naveen Andrews) ile ilişkisi geliştikçe yumuşadı. Birçok eski dizi müdavimi gibi Grace de, “Lost”un 2010’daki finali için geri döndü.

Grace, “Shannon’ı biraz daha ileri götüreceklerini düşündüğünü” açıkladı ancak mantığını anladığını söyledi ve karakterin “bir nevi beyaz ayrıcalığının karikatürü olduğunu” söyledi. Aktris, “Ve belki de bana verilen işi inanılmaz derecede sinir bozucu olacak kadar iyi yapıyordum.” diye ekledi.

Dizi yayınlanmaya başladığında 21 yaşında olan Grace, oyuncu kadrosunun diziyi çevreleyen çılgınlıktan biraz izole olduğunu belirtti: “Bu küçük köyde o kadar duygulanmıştık ki sanki küçük bir tiyatro topluluğu gibiydik. Herkesin ruh sağlığı için muazzam bir nimet olan sosyal medyadan hemen önceydi. Ve dizinin popüler olma konsepti de belirsiz, bulanık bir tür ‘Ah, bu çok hoş’ gibiydi.” diye ekledi.

Grace’in diğer çalışmaları arasında “Taken” filmleri ve TV dizileri “Fear the Walking Dead” ve “Californication” da yer alıyor. Son projesi olan korku filmi “Blackwater Lane”de de başrol oynuyor.

About Author

Özlem Neşeli

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir