Kültür Sanat

Televizyon yıldızı hapishanede ölü bulundu

Yeni Zelanda'da izlenme rekorları kıran bir evlilik programında ünlenen Andrew Jury, duruşmasına saatler kalan hapishanede ölü bulundu.

Televizyon yıldızı hapishanede ölü bulundu

New Zealand Herald’ın haberine göre, 2017 yılında Yeni Zelanda’nın evlilik programı “Married at First Sight”ın birinci sezonunda yer alan 33 yaşındaki Andrew Jury, Auckland’daki Mt. Eden Cezaevi’nde hayatını kaybetti.

Jury’nin ölüm nedeni henüz açıklanmadı ve yetkililer ölümünün şüpheli olduğuna dair hiçbir belirti bulunmadığını söyledi.

Herald’ın haberine göre Jury, bir binaya yasa dışı girme, yaralama kastıyla saldırı, kasten zarar verme, silah bulundurma ve tehdit edici davranışla suçlanıyordu. Bir dönem ülkenin ünlü isimleri arasında yer alan Jury’nin ölümü duruşmasından sadece birkaç saat önce gerçekleşti.

Jury’nin babası Roy Jury, cezaevinde tutuklu bulunan oğlunun vefatından derin üzüntü duyduğunu söyledi. Roy Jury, planlanan duruşmasından önceki günlerde oğlunun akıl sağlığı konusunda endişe duyduğunu belirtti ve şunları söyledi: “Andy’nin ailesi ve arkadaşlarıyla iletişimi kesmesi bir tehlike işareti olmalıydı. Ben ve Andy’nin ailesi ve arkadaşları bu üzücü olaydan dolayı derin üzüntü ve şaşkınlığa uğradık.”

Roy Jury, oğlunun 2 Nisan’da bir dizi suçlama nedeniyle tutuklandığını ve o zamandan beri hapishanede mücadele ettiğini söyledi.

Jury ile birlikte programda yer alan arkadaşları da toplu bir açıklama paylaştı: “Andrew Jury’nin vefatını anmak için tüm kalbimizle bir araya geldik. Bizi bir ömür boyu karmaşık bir şekilde birbirine bağlayan bir gösteriyi çekmekten ve bu gösteriye katılmaktan büyük keyif aldık.”

Andrew, şovda olduğu süre boyunca Vicky Gleeson-Stokes ile eşleşti. Ancak daha sonra ikilinin uyumsuzluk yaşaması üzerine finalden kısa bir süre sonra ayrıldılar.

About Author

Özlem Neşeli

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir