Magazin Yaşam

Banu Alkan kimdir, kaç yaşında, nereli? Afrodit Banu Alkan’ın eşi kim, kiminle evlendi? İşte Banu Alkan’ın hayatı ve biyografisi!

Banu Alkan'ın hayatı ve biyografisi, 'Dünya Güzellerim Tatilde' programıyla gündeme geldi. Show TV ekranlarında başlayan programda Bülent Ersoy, Safiye

Banu Alkan kimdir, kaç yaşında, nereli? Afrodit Banu Alkan’ın eşi kim, kiminle evlendi? İşte Banu Alkan’ın hayatı ve biyografisi!

Banu Alkan kimdir, sorusu ekran başındakiler tarafından merak konusu oldu. Uzun süredir ekranlarda yer almayan Banu Alkan Dünya Güzellerim Tatilde programıyla yeniden televizyona geri döndü. Liz Remka Rebronja, Sancak kökenli marangoz bir babanın beşinci çocuğu olarak 1 Temmuz 1958’de dünyaya gelen Alkan, Türk sinemasının efsane isimleri arasında bulunuyor. Neremi, Dansa Kaldır, Beyaz Orkide ve Bir Gün Beni Arzularsan gibi şarkıları ile de müzik dünyasına adım atan Afrodit, en son 2017 yılında İşte Benim Stilim yarışmasında jüri olarak yer almıştı. İşte, Banu Alkan’ın hayatı ve biyografisi.

BANU ALKAN KİMDİR?

Liz Remka Rebronja, Sancak kökenli marangoz bir babanın beşinci çocuğu olarak 1 Temmuz 1958’de (o zaman Yugoslavya) Hırvatistan’nın Dubrovnik kentinde dünyaya geldi. Ailesiyle birlikte 1966 yılının Aralık ayında Balıkesir ilinin Edremit ilçesine göç etti. Rebronja ailesi, Türk vatandaşı olup “Alkan” soyadını aldı ve Hırvatça “yaban gülü” anlamına gelen Remka, önce Yaprak sonra da Banu oldu. İstanbul’a taşınarak Kartal’da ikamet ettiler ve çocukluğunun büyük bir bölümü orada geçti. Kartal Maltepe Lisesi’nde başladığını öğrenimini lise 2. sınıfta bıraktı.

Mankenliğe 16 yaşında LCC kurslarına giderek başladı ve Aydan Adan-Füsun Özben Mankenlik Ajansı’nın kadrosuna girerek bazı reklam filmlerinde rol aldı. Sanatçı, 17 yaşındayken evli ve zengin bir iş adamı olan Gürbüz Hanif’le birlikte olmaya başladı. 20 yıla yakın süren bu ilişki, Hanif’e kanser teşhisi konmasından kısa bir süre sonra ölmesiyle sona erdi. Alkan, bu 20 yıl boyunca oldukça rahat bir hayat yaşamıştı. Banu Alkan 1989 yılında çektiği son filminden sonra uzun bir süre ortada görünmedi. 1998 yılında, “Neremi” adlı bir albüm çıkartarak gündeme oturdu. Oyuncunun şarkısı, sesi ve yorumu uzun süre eleştirildi ve ilgi odağı oldu. Alkan, 2001 yılında “Tuzu Kurular” ve 2005 yılında da “Kızma Birader” isimli televizyon dizilerinde oynadı. 1975’te LCC Mankenlik Eğitimi, 1985’te Lady School Paris’te eğitim ve 1996’de özel şan dersleri aldı.

Yer aldığı film projeleri arasında Katiller de Ağlar, Nikah Masası, Vurun Beni Öldürün, Akrep Yuvası, Taksi Şoförü, Aşkların En Güzeli, Ben de Özledim ve Kadınca bulunuyor.

BANU ALKAN KİMİNLE EVLENDİ?

Türk sinemasının Afrodit lakaplı sanatçısı Banu Alkan 2 yıl önce nişanlandığını kamuoyu ile paylaşmıştı. Alkan, şubat ayında Kemal Yıldız ile hayatını birleştirdi.

KEMAL YILDIZ KİMDİR?

Kemal Yıldız iş insanıdır. Hollanda’da yaşayan Yıldız 46 yaşındadır. Çiftin aralarında 20 yaş bulunuyor.

Hollanda’da yaşayan iş insanı Kemal Yıldız ile nişanlandığını paylaşan ünlü isim evlilik teklifine ‘evet’ dedi.

About Author

Hakan Bilir

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir